עשהאל ואביגיל חוגגות הסדרה: השר וסרלאוף: "ההיסטוריה נכתבת בידי אנשים אמיצים שפשוט היה להם את התעוזה לעשות את הדבר הנכון, גם אם זה לא היה הכי פוליטיקלי קורקט"

*עשהאל ואביגיל חוגגות הסדרה: השר וסרלאוף: "ההיסטוריה נכתבת בידי אנשים אמיצים שפשוט היה להם את התעוזה לעשות את הדבר הנכון, גם אם זה לא היה הכי פוליטיקלי קורקט"*

לאחר שנים של מאבקים ממושכים, חגגו הערב היישובים עשהאל ואביגיל אירוע מרגש של הודיה והוקרה למתיישבים, להתיישבות ולשותפים הרבים בהתיישבות ובממשלה.

 

באירוע שהתקיים באווירה מיוחדת של התרגשות ושמחה השתתפו שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, שר האוצר בצלאל סמוטריץ, שרת ההתיישבות אורית סטרוק, ראש המועצה אלירם אזולאי, מנכ"ל אמנה זאב (זמביש) חבר.

 

 

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, השותף לתכנית הסדרת היישובים, נשא דברים בטקס, הדגיש את נחישות המתיישבים וההתמדה מול הקשיים, וקרא להמשיך ולבנות, להילחם ולהתיישב בכל רחבי הארץ: "אך סימבולי שאנחנו חוגגים כאן את ההכרה הרשמית ביישובים בערב פרשת במדבר. במשך שנים הלכנו במדבר של חוסר וודאות האם יכירו והמאמינים יותר אמרו זה רק שאלה של מתי. הייאוש מעבר לפינה הוא נמצא שם ומרחף מעל כולנו. קל מאוד ליפול אליו אך למדנו שלא לקלים המירוץ."

 

"יש לנו הזדמנות" הוסיף השר וסרלאוף, "להפוך את התקופה הזאת מהיסטרית להיסטורית. יש כאלו שירצו לומר שההיסטוריה של עמנו תלויה בווטו שיטילו האמריקאים באו"ם או בהיבחרו של נשיא כזה או אחר".

 

לדברי השר וסרלאוף: "היום אנחנו משנים את המשוואה, היום אנו משילים מעלינו את תפיסות העולם שסיפרו סיפור המלא ברגשות אשמה לאומיים. תפיסות עולם שהבינו והכילו את האויב, משל היה בר פלוגתא על חלקת קרקע השייכת לשני עמים ועלינו להתפשר. ייקח עוד הרבה זמן לתקן אבל אני אומר : יש תקווה אתם התקווה".

 

יצויין כי האירוע היווה ציון דרך משמעותי עבור היישובים עשהאל ואביגיל, וסימן את תחילתו של עידן חדש של התפתחות וצמיחה בהתיישבות.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן