נאום השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בטקס יום העצמאות של משטרת ישראל במטה הארצי

נאום השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר בטקס יום העצמאות של משטרת ישראל במטה הארצי:

 

כבוד המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי.

סמפכ"ל המשטרה והמפכ"ל המיועד אבשי פלד, חברי סגל הפיקוד של המשטרה. מנכ"ל המשרד לביטחון לאומי, רפול אנגל. המזכיר הביטחוני, תת ניצב משה פינצ'י שאוטוטו יועלה לדרגת ניצב.

מפקדים, שוטרים, מתנדבים ובני משפחות יקרות,

מכובדי כולם.

 

חגיגות יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל יעברו עלינו השנה ברגשות מעורבים. אירועי ה-7.10 ייכנסו לספרי ההיסטוריה ככאלה שביקשו למחוק את מדינת ישראל ואת עצמאותה.

 

אמנם היו כאלה שבתמימותם, שלא לומר בקונספציה שלהם סברו כי אוייבים הפכו לאוהבים, כי חמאס ורשות פלסטינאית זנחו את דרך הטרור וכיתתו חרבות לעיתים, אולם המציאות מוכיחה בפעם המי יודע כמה, שמה שאמרו חכמנו זיכרונם לברכה "שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו" היא אמת מדוייקת ומזוקקת.

 

אולם למרות הכל ודווקא השנה, עם כל הכאב והקושי, אנו צריכים להעצים את העובדה שמדינת ישראל הקטנה והחזקה, יכולה לצלול כל משבר וכל ניסיון של אויבינו לכלותנו: זה תלוי בנו, בנחישות שלנו, באחדות בנינו וברצון שלנו ובעזרת השם יתברך.

 

אירועי ה-7.10 לימדו אותנו כמה משטרת ישראל, שלא זכתה קודם לכן להכרה הציבורית הראויה לה, הוכיחה כי היא הייתה הראשונה לצאת, להילחם ולהגן על אזרחי המדינה, בגופם ובנפשם.

אירועי ה 7.10 הוכיחו שאתם גיבורים ושאתם יודעים לעשות את העבודה – צריך רק כוח רצון, גיבוי והוראות נכונות שנתנו ויינתנו.

 

אתמול נקבע מותו של פקד ייטב לב הלוי הי"ד, קצין הימ"מ, גיבור ישראל, אשר נפל בקרב הירואי מול מחבלים בני עוולה צמאי דם.

 

את ייטב לא זכיתי להכיר אבל את אביו יורם כן, נחוש מסור אוהב ישראל. גיבור ישראל. ד.נ.א של הארגון הזה שכולנו גאים בו.

 

62 החללים של משטרת ישראל במלחמת ״חרבות ברזל״, מאות פצועי הנפש והגוף ואלפי השוטרים והלוחמים שיצאו לקרב לא היססו כשהגיעה השעה וזאת דוגמא לעוצמה, לנחישות למצוינות שאנו שואפים אליה כחזון לאומי. כך היה וכך ימשיך להיות.

 

אנחנו מציינים את עצמאותה של מדינת ישראל, שעה שיש רבים המערערים עליה.

 

זוהי תזכורת טובה שצריך להמשיך לחבק את הידידים, אך לזכור תמיד. כי הניצחון תלוי רק בנו! וצריך להילחם ללא פשרות. אין לנו על מי להישען אלא רק על עצמנו ועל אבינו שבשמיים.

 

נמשיך בעזרת השם לחזק את המשטרה, להעצים אותה, לדאוג לרווחת השוטרים למשכורות ולתנאים ובעיקר לתת גב וגיבוי ללוחמים ולשוטרים.

 

מאידך, אמשיך לדרוש משטרה מקצועית, נחושה חתירה למגע עמידה ביעדים של גיוס שוטרים פתיחת כיתות כוננות, לוחמנות, ריבונות, משילות ומדיניות שוויונית כלפי מפגינים.

 

זה המקום לשוב ולהודות למפכ"ל המשטרה על מה שהוא משאיר, על מורשת הסכין בין השיניים והברק בעיניים ועל 40 שנות שירות למען המדינה.

 

זה המקום לאחל הצלחה עצומה למפכ״ל המיועד שבעזרת השם ייכנס לתפקידו ויתמודד עם אתגרים רבים מאוד ועם ארגון שצריך להוביל ולנצח עליו עם המון המון משימות, אנחנו יודעים שאתה יכול לעשות את המון נחישות.

 

לצד הכאב על ה-7.10, נזכור את הגבורה, את גבורתם של אלה שנלחמו בתנאים הקשים ביותר ואת גבורתם של אלה ששמרו על תקווה ועוררו השראה באחרים.

 

מהמקום הנמוך ביותר מהעפר והאפר של אושוויץ, דכאו ובירקנאו הקמנו מדינה לתפארת.

 

ומהאסון שקרה לנו ב-7 באוקטובר אנחנו צריכים להתרומם, לצאת מהתמימות לצאת הנאיביות, לצאת מהקונספציה לעשות טיפול שורש במאבק נגד הטרור מול אוייבים ולנצח! בשטחי הבט״פ, בדרום ובצפון וברפיח טיפול שורש אמיתי.

 

חובה עלינו לזכור את אחינו ואחיותינו שנרצחו, נאנסו, נחטפו באכזריות ושל אלו שנמצאים עדיין בתופת, ונתפלל להשבתם במהרה לשלום.

 

חובתנו כאזרחים לעשות הכול כדי להישאר מאוחדים ומלוכדים, כי הכוח של עם ישראל הוא באחדותו. היום, ראש חודש אייר, שראשי התיבות שלו אני ה' רופאך. היכולת שלנו לקום ממקום של אובדן, שפל ופגיעה בחיי אדם למקום גבוה, תקומה ועצמאות מלמד על חיינו.

אין אדם שלא מועד, הגדולה שלנו היא לדעת לקום, ללמוד מהעבר ולפעול למען עתיד טוב יותר.

 

שוטרי ולוחמי משטרת ישראל, בזכותכם עם ישראל זוכה לאור גדול, גם בימים חשוכים כאלה.

 

אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו להודות לכם על עבודת קודש בהגנה על ארץ ישראל, תוך חירוף נפש, שליחות ומסירות אין קץ.

 

היום הענקנו דרגות ומינויים לקצינים בכירים, אשר עושים לילות כימים למען ביטחון עם ישראל ומדינת ישראל.

בשנה האחרונה פעלתי רבות להעצמת המשטרה, על כלל יחידותיה, תוך השקעת אמצעים ומשאבים רבים, מתוך ראייה שבעת הצורך, שוטרינו יוכלו לפעול כפי שמצופה מהם, תוך נחישות וחתירה למגע וימנעו מהאויב לפגוע בנו, כל זאת תוך גיבוי מופ שהנני מעניק ואעניק לכם, על מנת שתוכלו לפעול בנחישות ובתחושת ביטחון שיש מי שעומד מאחוריכם.

 

שוטרים, לוחמים ומפקדים יקרים, תתאמנו, תלמדו, תתמקצעו ותמשיכו להיות מושחזים וחדים כמו שאתם.

תמשיכו להוביל בהישגיכם המצוינים, תוך שמירה על ערכים של רעות, דאגה לזולת, הגנה על החלש וחתירה למגע.

 

אסיים בתפילה לקב"ה: ״אבינו שבשמים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו. הגן עליה באברת חסדך ופרוש עליה סוכת שלומך ושלח אורך ואמיתך לראשיה, שריה ויועציה ותקנם בעצה טובה מלפניך.

חזק את ידי מגיני ארץ קדשנו והנחילם אלוהינו ישועה ועטרת ניצחון תעטרם ונתת שלום בארץ ושמחת עולם ליושביה".

 

עם ישראל חי, חג עצמאות שמח.

 

קרדיט צילום: משטרת ישראל

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן