ח"כ בן גביר תוקף את מנכ"ל משרד לבטחון פנים תומר לוטן: "הפקרתם את השוטרים מול האלימות במגזר הערבי".

https://youtu.be/6hiGgO6_OM0

שדולת ארץ ישראל בראשות ח״כ יואב קיש ואורית סטרוק קיימו הבוקר כינוס חירום. הכינוס התקיים על רקע הגשת חוק החשמל של וואליד טאהא, אשר יאשר הלבנת בניה בלתי חוקית לעשרות אלפי מבנים במגזר הערבי בנגב, בגליל ובמזרח ירושלים, ועל רקע כוונת הממשלה לאשר נוסח מחורר כדרישת רע״מ להסדרה הבדואית בנגב אשר יפגע במשילות ישראל בנגב ויאפשר את המשך ההפקרות.

 

בכינוס אליו הגיעו חברי כנס וארגונים חוץ פרלמנטריים הוצגו הסכנות בדרישות רע״מ לקראת אישור התקציב והעובדה כי כעת רק השרים שקד ואלקין עדין נאבקים למנוע את ההתקפלות הצפויה. מדובר בנוסח ההחלטה שיאושר בממשלה אשר לא יכלול מפה מוגדרת, לא ידרוש את הסכמת האוכלוסיה להתכנס ליישוב המוסדר, ויוקצו קרקעות חדשות ונוספות לבדואים למרות קיומן של קרקעות שטרם נוצלו בהסדרות הקודמות – הפקרה ולא הסדרה.

 

לצד הדרישה הזאת צפויה הממשלה לקדם בהליך חקיקה מזורז את חוק החשמל אותו הגיש יו״ר סיעת רע״מ ויו״ר ועדת הפנים ח״כ ואליד טאהא אשר יאפשר חיבור חשמל לעשרות אלפי מבנים לא חוקיים במגזר הערבי בלבד בנגב, בגליל ובירושלים המזרחית.

 

*חברי השדולה חתמו על מכתב לשרים איילת שקד וזאב אלקין ״אנו מחזקים את ידיכם וקוראים לכם לא להיכנע לדרישות רע"מ: לא בנוגע לחיבור בנייה לא חוקית לחשמל ולא לחזור על טעויות העבר בהסדרת הבדואים בנגב. חייבים לצרף מפה וחובת הסדרה אחרת זו הפקרה! עתיד הנגב והגליל בידכם – אל תיכנעו לרע”מ!״*

 

ח״כ איתמר בן גביר: ״יש בנגב ייאוש. תושבים טובים ואהובים שאתה מדבר איתם על המציאות שנשים לא יכולות להסתובב בערב כי מטרידים אותם ויש שרים שמוליכים שולל את הציבור עם סיפורים, בזמן שהמציאות יכולה ליצור מובלעות בנגב. תפקידינו חברי כנסת האוהבים את עם ישראל הוא לדאוג ליהודים היקרים בנגב ובגליל״.

 

בתגובה להצעת החוק של רע"מ מסר ח"כ בן גביר: "מבצע חשמל לעבריינים בחסות הממשלה החלשה והרעה לאחים המוסלמים. חיבור חשמל לעברייני בנייה הוא פרוטקשן למנסור עבאס לקניית תמיכתו בתקציב. מדובר בהמשך מכירת החיסול של הנגב ומענק פרס לעבריינים שהשתלטו על קרקעות ומקומם בכלא.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן