ח"כ בן גביר בשומרון: "להציל את אדמות המדינה"

 

,

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אירח את יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר לסיור בשומרון.

במהלך הסיור, הגיעו השניים לאזור הישוב עלי זהב, וסיירו בג'יפים בין ברוכין לעלי זהב על מנת לעמוד מקרוב על היקף הבנייה הבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית.

בסיור השתתפו גם יו"ר וועד הישוב עלי זהב יושבי ראש וועדות הקרקעות ביישובי גוש מערבא: יוסי רוזן, אשר יוסקוביץ, אלי טקסלר וצפריר הר שושנים וכן רכזת הקרקעות של המועצה הדר אופנהיימר וכן פעילים מישובים נוספים.

 

דגן אמר בסיור "מה שמטריד אותי כאן זה המספרים. אנחנו רואים פה הפרה כל כך בוטה של כל חוק אפשרי, ורק כאן נבנו כמעט 70 מבנים, 20 מתוכן בחודשיים האחרונים. אנחנו מדווחים על הכל, אבל אומרים לנו שאין כוח אדם לאכיפה".

"יש לנו כבר סיכום עם כלל הרשויות על אכיפה כנגד העבריינות הבוטה הזו, שמהווה גם סיכון בטחוני מיידי, אך עדיין זה לא בוצע. אנחנו לא נוותר על המקום הזה. יש לנו אחריות לא רק על הישובים אלא גם על המרחב, והמקומות האלו הם נקודת ההתפתחות של ההתיישבות".

"אנחנו רואים מגמה ברורה של הרשות הפלסטינית לגנוב את השטח לעם ישראל ולייצר רצף בין הכפרים, כאשר המשמעות של זה היא ברורה".

ח"כ בן גביר אמר, "הגעתי לכאן לסייר עם האנשים הנפלאים של הרי זהב ועם יקירי ראש מועצת השומרון יוסי דגן, איש עשייה, איש התיישבות, איש ארץ ישראל, ואני יוצא מוטרד משום שהמציאות שאנחנו רואים בשטח במבנים ובשתילים שנוטעים כדי להשתלט על שטח ואין דין ואין דיין".

לדברי בן גביר, "כאשר יהודים בונים, מביאים יס"מ וימ"ר ואת כל משטרת ישראל כי "חוק הוא חוק", וכמובן המנהל מנצח על כל המלאכה. אבל כאן – אין מנהל, אין משטרה, פשוט מערב פרוע, וההתנהלות הזאת היא התנהלות בעייתית מאוד שאני לא מוכן לקבל אותה. צריך לפעול, ואני אעשה זאת בכנסת ואשאל את השאלות".

בסיום הביקור הודה דגן לבן גביר, ואמר לו כי: "אנחנו בטוחים שתפעל יחד איתנו, כי המקום הזה צועק – אפשר להציל אותו".

 

 

 

 

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן