ח"כ בן גביר בסיור בהר מירון: באתי לנסות לוודא שאנשים יוכלו להכנס להילולה במירון כמה שיותר בביטחה ובצורה נאותה"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר משתתף כעת בסיור היערכות של גופי הממשלה להילולת הרשב"י במירון עם חברי ועדת ביטחון הפנים. בסיור משתתפים פרוייקטור מירון צביקי טסלר ובכירים במשטרה ובמד"א.

במהלך הסיור אמר ח"כ בן גביר: "אני מאוד חושש ממצב שבו לא יאפשרו למאות אלפים שיגיעו להיכנס, שיהיו כאן מחזות שאנחנו כולנו מתפללים שלא יהיו פה. אני מכיר את הציבור ויודע כמה הוא מחובר לכאן ובצדק, ולכן הגעתי לכאן כדי לשאול את השאלות, את המשטרה, את הפרויקטור ואת מי שאחראי, לוודא שיוכלו להיכנס לכאן כמה שיותר, מתוך איזון לרצון של הציבור להגיע לבביטחה ובצורה נאותה".

לשאלת בן גביר את הפרוייקטור טסלר לאיזה מספר משתתפים נערכים וכמה הגיעו בשנים קודמות, השיב טסלר כי לפי מספר כרטיסי הכניסה שיימכרו יש אפשרות של כמאתיים אלף איש לעלות להר מירון בל"ג בעומר וכך היה הערכת מספר האנשים שעלו להר בשנים קודמות. לשאלת בן גביר כיצד אנשים יודעים היכן לרכוש כרטיסים השיב טסלר. יהיו פרסומים בכלי התקשורת במגזר החרדי.

ח"כ בן גביר סיפר בסיור על הקשר האישי שלו לאירוע הקשה בל"ג בעומר בשנה שעברה בו היו 45 הרוגים וכ-100 פצועים : *"שנה שעברה אני הייתי כאן ובהחלטה של רגע לא נכנסו לאותו מקום שאם הייתי הולך יש מצב שלא הייתי כאן. זה נורא ואיום וחייבים להפיק את הלקחים כדי להבטיח את שלומם ובטחונם של המשתתפים וצריך לאזן את זה עם זכותם ורצונם של אנשים לעלות ולהגיע".*

 

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן