ח"כ בן גביר בסיור בבנימין: "לבטל את חלוקת השטחים A.B.C שאינה רלוונטית בימינו".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר קיים אמש סיור בבנימין יחד עם מנכ"ל המפלגה יצחק וסרלאוף וצוות לשכתו.את הסיור הובילו עמישב ושרי מלט מגאולת ציון שפועלים יום יום למניעת השתלטות הבנייה הבלתי חוקית. במהלך הסיור נחשפה תמונה מדאיגה על קצב ההשתלטות ה"פלסטינית" על אדמות המדינה. בעוד יהודים מורחקים מהאזור הסמוך ליישוב עמיחי, מוגדר פרויקט הבנייה ברכס הדרומי במרחב שילה, כשטח צבאי סגור על אף שערבים ישראליים נכנסים חופשי לבצע עבודות בשטח.

פרויקט הבניה הערבי tabo- הוא פרויקט של איש העסקים הפלסטיני ־ קנדי חאלד סבאווי, הממוקם כארבעים מטר מהקו הכחול של השטח המוניציפלי של היישוב עמיחי שנבנה בימים אלו וגורם למתיחות וחשש רב בקרב התושבים היהודים שמורחקים מהאזור.

ח"כ בן גביר יגיש בנושא שאילתה לשר הביטחון בני גנץ כי לבדוק האם יש הוראה לצבא להרחיק דווקא את היהודים באשר השטח מוכרז כשטח צבאי סגור: "לא ייתכן שיהודים מורחקים בעוד ערבים ישראלים נכנסים חופש".

בהמשך הסיור הגיע ח"כ בן גביר למעוז אסתר הסמוך ליישוב כוכב השחר לזכרה של אסתר (אתי) גאליה הי"ד. המעוז הוקם על ידי קבוצת בנות אולפנה מול נוף הררי עוצר נשימה. במהלך המפגש במעוז אסתר ביקש בן גביר לשמוע על אופן ההשתלטות הבלתי חוקית. עמישב ושרי תיארו כי "המערכה על שטחי c היא אינה רלוונטית כבר משום ששטחי a וb חשובים לנו לא פחות ברמה האסטרטגית. "ראינו כי שטחי a וb שולטים על ציר 60 העורק המרכזי של ההתיישבות כולה והשליטה בנקודות אלו היא קריטית לאין ערוך ויתרה מכך מי שמנהל מאבק רק על שטחי B ואדמות מדינה הוא מוותר למעשה על 91 אחוז משטחי יו"ש ואומר שהם מחוץ לתחום. וכך מקבל אמנם את בקעת הירדן אבל מפסיד את יו"ש". ציין עמישב.

ח"כ בן גביר שהסכים לדברים ואמר: "אנחנו כבר אחרי עידן שטחי B ,A ו־C. ומי שמשתמש במונחים אלו טועה, אפילו "הפלסטינים" לא מתייחסים אליהם בכלל והם כבר קובעים עובדות.

יצוין כי הסכמי אוסלו קיבעו מצב מסוכן בשטח, שבו לרשות הפלסטינית יש אפשרות אזרחית לעשות ככל העולה על רוחה בשטחי A ו־B וההשתלטות היא מדיניות סדורה.

 

במהלך המפגש סיפר עמישב כי "בבורג' ברדוויל הממוקם בשטח a קיימות גניבת זהות עתיקות המושמדות על ידי הפלסטינים וכך הם גונבים את הצדק שלנו בטענתנו על ארץ ישראל".

בעיה נוספת שעלתה במהלך הסיור עסקה בכביש 449 הממוקם בשטח A C נפתח ונסגר לחילופין ואין מעבר רציף בכביש ליהודים. ח"כ בן גביר יגיש גם בנושא זה שאילתה לבדוק מדוע נסגר הכביש לתנועה.

ח"כ בן גביר אמר בסיום הסיור: "כשאתה משחק בצד שלך אתה מפסיד. לרוב מדברים שטחי c אבל המערכה צריכה להיות על כל יהודה ושומרון, כי כדי לנצח, אי אפשר להמשיך להתגונן. צריך להעביר את הכדור לצד השני ואנחנו צריכים כמדיניות לשלוח את האנשים שלנו גם לשטח A וגם לשטח B. זוהי ארץ ישראל".

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן