ח"כ בן גביר בהדלקת נרות במערת המכפלה במעמד נשיא המדינה מר יצחק הרצוג.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הגיע אמש (ראשון) למערת המכפלה בחברון והדליק במקום נר חונכה, וזאת על אפם ועל חמתם של השמאל הקיצוני בישראל שזעמו על המהלך וטענו כי הנשיא "מפלג בכך את העם".

הנשיא הרצוג נאם במעמד ההדלקה ואמר: "אחי ואחיותיי, גם היום, עם כל המורכבות, ואינני מתעלם לרגע מהמורכבות – הזיקה ההיסטורית של העם היהודי לחברון, למערת המכפלה, למורשת האמהות והאבות איננה מוטלת בספק. ההכרה בזיקה הזו צריכה להיות מעל לכל מחלוקת.

כשאנו מאוחדים סביב האור הנפלא של נרות חנוכה, חשוב שנקרא, לכבד את הממלכתיות הישראלית ואת עקרונותיה, להקשיב יותר לאחר, לכבד את השונה, לבנות גשר ועוד גשר כדי לשמר את היחד שלנו, כמובן מבלי לפגוע בכל יחיד וקהילה, בדעותיהם ובאמונותיהם.
לא נסכים על הכל אבל תמיד נזכור כי "בני איש אחד נחנו". שלכולנו שורשים משותפים היוצאים מהמערה הזו. לצד זאת עלינו לזכור שלא רק שורשינו יוצאים מהמערה הזאת. דווקא היום, ודווקא כאן – במרחב המקודש לבני אברהם כולם, עלינו להמשיך ולחלום על שלום, בין בני כל הדתות והאמונות בארץ הזו, ולגנות כל גוון וסוג של שנאה ואלימות. אני מאחל לכולנו שנאיר את הבתים שלנו באור גדול ונגרש את החושך".
יו"ר עוצמה יהודית, תושב קרית ארבע-חברון, ח"כ איתמר בן גביר הגיע להשתתף בהדלקת נר ראשון של חנוכה, עם נשיא המדינה יצחק הרצוג במערת המכפלה בחברון.
ח"כ בן גביר מסר: "מול מפגינים חשוכים ואנטי יהודים, נדליק את אור החנוכה במערת המכפלה, שם קבורים אמותינו ואבותינו הקדושים ונגרש את החושך המאיים על המשך המורשת היהודית בארצנו".

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן