השר וסרלאוף קורא לנשיא הרצוג לבטל את אות הנשיא למתנדב לחמ"ל האזרחי

*השר וסרלאוף קורא לנשיא הרצוג לבטל את אות הנשיא למתנדב לחמ"ל האזרחי: "פעילותם עוררה מחלוקת רבה בציבור, פגעה בלכידות הצבא, עודדה סרבנות והיוותה גורם מרכזי בשיח המפלג שהיה במדינה טרם האסון שפקד אותנו כאומה".*

שר הנגב והגליל, יצחק וסרלאוף ( עוצמה יהודית), פונה לנשיא המדינה בדרישה להעניק את אות הנשיא להתנדבות לארגון "לב אחד" במקום "החמ"ל האזרחי".

במכתב חריג לנשיא המדינה יצחק הרצוג, קורא שר הנגב והגליל, יצחק וסרלאוף, לשקול מחדש את הענקת אות הנשיא להתנדבות ל"החמ"ל האזרחי".

במכתבו מציין וסרלאוף אמנם את פעילותם החשובה של אנשי החמ"ל במהלך המלחמה האחרונה, אך מדגיש כי טרם המלחמה עוררה פעילותם מחלוקת ציבורית רבה, פגעה בלכידות הצבא ואף תרמה לשיח מפלג.

"קשה לשכוח את העיסוק המרכזי של החמ"ל האזרחי טרם המלחמה", כותב וסרלאוף. "פעילות זו עוררה מחלוקת רבה בציבור, פגעה בלכידות הצבא, עודדה סרבנות והיוותה גורם מרכזי בשיח המפלג שהיה במדינה טרם האסון שפקד אותנו כאומה".

בהתאם לכך, מציע וסרלאוף להעניק את אות הנשיא להתנדבות לארגון "לב אחד", אשר לדבריו פעל באופן דומה במהלך המלחמה תוך הימנעות ממחלוקת ציבורית. "ארגון 'לב אחד' היה ראוי לקבל את אות הנשיא להתנדבות", כותב וסרלאוף. "חמ"לים רבים ברחבי הארץ פועלים במסגרת הארגון, ואני מכיר את פעילותם באופן אישי. משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי בראשותי אף התקשר עם הארגון במלחמה ופעל עמו בשיתוף פעולה על מנת לתת מענה אזרחי מהיר במגוון רחב של תחומים".

לסיכום, קורא וסרלאוף לנשיא המדינה לשקול מחדש את החלטתו ולהעניק את אות הנשיא להתנדבות לארגון "לב אחד", תוך התחשבות בפעילותו החשובה ובמניעת פגיעה נוספת בלכידות החברתית בישראל.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן