השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע לזירת הרצח המחריד ביפיע

*השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בזירת הרצח המחריד ביפיע:*

 

אני משתתף בצער המשפחות ומאחל איחולי החלמה לפצועים.

 

עשרות שנים של הזנחה, של חוסר משילות, התפוצצו לנו בפנים וצריך לומר את האמת, יש כאן חוסר משילות. מערב פרוע במגזר הערבי לכל דבר ועניין, בכל השנים האחרונות.

אני והמפכ"ל עובדים קשה והבעיות מוכרות, שמיכה קצרה מאוד של שוטרים, גל התפטרויות בשנה שעברה של המון המון שוטרים, חוסר בכוח אדם של המשטרה, אנחנו מנסים לעשות טיפול שורש בעניין.

בתחילת הדרך, במשא ומתן הקואליציוני, דיברתי על שני פתרונות, שלדעתי יכולים להביא למיגור הפשע ולירידה מאוד דרסטית. הפתרון הראשון: משמר לאומי. אחרי שנתיים שלא הקימו את המשמר הזה, אנחנו מדברים כרגע על תקציב שהשגנו בתקציב האחרון, כדי להקים את הכוח הכל כך חשוב הזה. כח של לוחמים שלא יעזוב את הערים, יהיה בכל זמן נתון ויתן מענה.

צו השעה זה הקמת המשמר הזה ואני מניח שתוך כמה חודשים המשמר הזה יקום ויתחיל לעבוד, יתחיל לפעול. כמובן בקצב שאני מקווה שיפחית כאן את כל האלימות.

הדבר השני, שגם אותו אמרתי לפני המסע ומתן הקואליציוני, גם בחודשים האחרונים, וגם ביום שני האחרון בשיחה עם ראש הממשלה — חייבים להכניס את השב"כ. זה הפיתרון המיידי. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שקיבל את עמדתי, שמכניס את השב"כ. אבל אני דורש שבישיבת הממשלה הקרובה אנחנו נעביר הצעת מחליטים שהשב"כ נכנס לטפל בפשיעה.

 

שני הדברים הללו, משמר לאומי יחד עם הכנסת השב"כ וכמובן תוספות שאנחנו הבאנו לשוטרים, תשעת המיליארד האלה שנותנים משכורות יכולים להביא למיגור, ובעזרת השם אנחנו נעשה את זה.

 

מצו"ב תיעוד מביקור השר בזירה

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן