המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל חושפים: גל ההתפטרויות במשטרה נבלם, ירידה של 15% במתפטרי אנשי הקבע

*הודעה משותפת לדוברות המשרד לביטחון לאומי ודוברות משטרת ישראל*

 

*המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל חושפים: גל ההתפטרויות במשטרה נבלם, ירידה של 15% במתפטרי אנשי הקבע*

 

*ביקושים רבים להתגייס למשטרה; לאור העלאות השכר ניכרת עליה במספר השוטרים החוזרים העומדים על כ-100 שוטרים. כ-7,500 קורות חיים נבדקים על ידי המשטרה בימים אלה*

 

*השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר: אני גאה לראות כי המגמה מתחילה להשתנות. פעלתי להביא 9 מיליארד ש"ח על מנת לחזק את המשטרה ואת תחושת הביטחון האישי וזה כבר מתורגם במשכורות של השוטרים. נמשיך לחזק את המשטרה בכל הכח"*

 

*מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי: ״המשטרה והמשרד לביטחון לאומי משקיעים מאמצים רבים לגיוס שוטרים ושימור שוטרים קיימים. התוספות והמענקים החדשים לצד סל הטבות שניתן לשוטרים, מייצר מעטפת כוללת למתגייסים והופך את המשטרה כמקום עבודה יציב ואטרקטיבי״*

~~~

המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל חושפים: היפוך מגמת התפטרויות השוטרים, ירידה של 15% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד – סה"כ 514, אל מול 607 – במספר התפטרויות שוטרי הקבע. ביקושים רבים להתגייס למשטרה ולאור העלאות השכר ניכרת עליה במספר השוטרים החוזרים העומדים על כ-100 שוטרים.

 

במסגרת מהלך שמוביל השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, ניתנו תוספות שכר ייעודיות למשטרת ישראל בהיקף ממוצע של 1,000 ש"ח לדרגות המתחילות (עד דרגת רס"ר בנגדים ועד דרגת פקד בקצונה). כמו כן, צפויות פעימות שכר נוספות, בנוסף לפעימה הנוכחית, הן עבור תוספות ייעודיות בשנים 2024 ו-2025 והן בעקבות העלאות השכר בצה"ל ובהסתדרות, בהתאם למודלים המתגבשים. מגמת ההתפטרויות במשטרה התהפכה, ירידה של 15% בכמות המפטרים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

*השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר:* אני גאה לראות כי המגמה מתחילה להשתנות. פעלתי להביא 9 מיליארד ש"ח על מנת לחזק את המשטרה ואת תחושת הביטחון האישי, וזה כבר מתורגם במשכורות של השוטרים. נמשיך לחזק את המשטרה בכל הכח"

 

*מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי:* ״המשטרה והמשרד לביטחון לאומי משקיעים מאמצים רבים לגיוס שוטרים ושימור שוטרים קיימים. התוספות והמענקים החדשים לצד סל הטבות שניתן לשוטרים, מייצר מעטפת כוללת למתגייסים והופך את המשטרה כמקום עבודה יציב ואטרקטיבי״.

 

מכיוון שהמשאב הארגוני החשוב ביותר שנותן שירות לציבור הוא המשאב האנושי, השר לביטחון לאומי מקדם רפורמה מקיפה לשכרם של השוטרים זאת לצד מענקים לגיוס ושימור כח האדם. כזכור, לראשונה מאז שנת 2018 שוטרים וסוהרים בדרגות הנמוכות זכו להעלאה בשכר בגובה 1,000 שקלים, דבר זה כבר נותן את אותותיו. במקביל משטרת ישראל דיווחה כי חלה עליה חדה במספר השוטרים המבקשים לשוב לארגון בעת האחרונה. לאחרונה משטרת ישראל יצאה בקמפיין גיוס אשר עד כה הניב כ-7,500 קורות חיים אשר נבדקים בימים אלה.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן