"המשטרה נכשלה בתפקידה בשומרי החומות".

 

הוועדה לביטחון פנים קיימה הבוקר (שני) דיון על מסקנות המשטרה בעקבות פרעות ערביי ישראל במהלך מבצע 'שומר החומות, 'במהלך הדיון הביך ח"כ בן גביר את נציג המשטרה נצ"מ שלומי טולדנו רמ"ח מבצעים במשטרת ישראל ושאל אותו מדוע נאלצו השוטרים להסתתר בסמטאות במהלך ההתפרעויות בלוד, במקום להתערב ולהציל את התושבים ומהם הנהלים הכתובים של המשטרה במקרה בו מיידים אבן, בקבוק תבערה, או ירי נגד שוטרים, האם רימוני הלם הם התגובה הראויה? ח"כ בן גביר הזכיר את היותו משפטן ועל פי החוק אדם או קל וחומר שוטר הנמצא בסכנת חיים ממשית, יש לו אפשרות לירות וזה לא קורה בפועל.

 

בהמשך הדיון דרש ח"כ בן גביר לדעת: "מה קורה עם עשרות הגורמים המסיתים לרצח, ביניהם אנשי ציבור שרק אחד מהם השיח' יוסוף אלבאז נעצר בעקבות תלונה שהגשתי ונגדו הוגש כתב אישום, היכן הטיפול ממשיך הטיפול נגד עשרות המסיתים שעדיין מסתובבים חופשי?

 

בסיום דבריו סיפר בן גביר שגבעה ביצהר נסגרה למשך שנתיים על ידי שוטרים שהציבו מחסום ואין יוצא ואין בא, אם אינו תושב המקום. כי לטענתם פגעו בחיילים ושאל, האם המשטרה בחנה אפשרויות כאלה גם בעיר לוד, או רק ביצהר אפשר לעשות זאת?.

 

ח"כ בן גביר מסר: "לא אפסיק להיאבק למען השוטרים והחיילים, עד שנהלי המשטרה ישונו ושוטרים וחיילים ירגישו שיש להם גב לפעול ולהגן על עצמם במקרה של סכנת חיים ממשית".

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן