הכנסת אישרה בטרומית את החוק למלחמה בפרוטקשן. השר בן גביר: "בשורה אדירה לתושבי הדרום והצפון"

הצעת החוק שהגיש יו״ר סיעת עוצמה יהודית, חבר הכנסת יצחק קרויזר מסיעת עוצמה יהודית למלחמה בפרוטקשן אושרה בכנסת בקריאה טרומית.

הצעת החוק היא חלק מהדרישות של השר בן גביר בהסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לעוצמה יהודית.

ההצעה מחמירה את העונש על עבירות פרוטקשן וקובעת ענישה מינימלית של לפחות 3 שנים על עבירת פרוטקשן וגם מגדילה את הענישה המקסימלית על עבירה זו.

בנוסף, ההצעה מבקשת לתקן את החוק, כך שיובהר כי איום או הטלת אימה כפי שקבועים בחוק, עשויים להתבצע לא רק באיום או התנהגות מפורשים כלפי קורבן פרטני אלא גם בדרך של יצירת מצג ובאמצעות מסרים שהועברו לאנשים אחרים המצויים בנסיבות דומות ובאותו מצב של הקורבן.

ההצעה מעבירה את האחראיות על מי שקיבל דמי חסות גם ללא שאיים מפורשות על הנסחט ודורשת מהחשוד בסחיטה, שלא סיפק שירות אמיתי, להסביר מדוע ועבור מה קיבל את הכסף. במקרים של פרוטקשן, לא יצליח הנאשם לספק הסבר לכסף ויאושם בעבירה זו.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:

"ההצעה שהעברנו עכשיו היא בשורה היסטורית לתושבי הצפון, לתושבי הדרום ולרבים רבים בכל הארץ, שסובלים מהמכה הקשה והמסוכנת הזו של עבירות הפרוטקשן. החוק הזה יחזק את הפריפריה, יחזק את הכלכלה, יחזק את החקלאים, ויחזק את המשילות ואת שלטון החוק".

"במשך שנים הזניחו את תופעת הפרוטקשן, שגדלה למימדים מפלצתיים והפכה למכת מדינה ולאיום של ממש על הפריפריה ואף גררה אחריה תופעות של טרור. המשרד לביטחון לאומי בראשותי ילחם מלחמת חורמה בתופעות העבריינות החמורה הזו והחקיקה הזו היא רק חלק משורת צעדים, ביניהם תוספת תקציב לעניין הזה, הוספת שוטרים לטיפול בעבריינות הזו והקמת המשמר הלאומי".

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן