בן גביר לסער: "השתגעת"? סער: "נתקן זאת בהצעת חוק ממשלתית". שר המשפטים גדעון סער הצביע בעד הצעת חוק שתאפשר שחרור אסירות ביטחוניות.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק חלופת מאסר לנשים הרות ואמהות), של חברת הכנסת אבתיסאם מראענה. על פי הצעת החוק מוצע לאפשר לנשים בהיריון או אמהות לילדים, שנגזר עליהן מאסר בפועל, לרצות את עונשן כולו או מקצתו בחלופת מאסר.

 

ח"כ בן גביר התנגד להצעת החוק ובנאום תקיף פנה לשר המשפטים גדעון סער: "לפי ההצעה הזו אתה הולך לשחרר עשרות רבות של אסירות שהשתתפו ברצח יהודים".

 

ח"כ בן גביר פירט בנאומו מספר שמות של מחבלות שהשתתפו במעשי רצח של חיילי צה"ל, פיגועים, עבירות של זריקת אבנים, עבירות של הסתה נגד עם ישראל וציין: "עברתי על החוק ואין שום החרגה של אסירות ביטחוניות ושל מעשי טרור, של מי שרוצה לפגוע בעם ישראל". בן גביר פנה לסער ושאל: "על זה אתה רוצה לחתום? והוסיף "אתם מפקירים את חיילי צה"ל, אתם מפקירים את השוטרים, אתם מפקירים את עם ישראל" אמר בן גביר.

 

סער השיב בתגובה: נצמיד את הצעת החוק להצעת חוק ממשלתית.

 

בן גביר לסער: "בהצעת החוק זה לא מופיע". יודגש שסער תמך בהצעת החוק למרות שעדיין לא הוגשה הצעת חוק ממשלתית ובהצעת החוק שתמך לא הופיעה כל החרגה של אסירות ביטחוניות ושל מעשי טרור.

 

הצעת החוק עברה בתמיכת הממשלה ותועבר לוועדת הכנסת להמשך דיון.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן