לאחר ההתפרעויות: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בסיור בדרום תל אביב

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בסיור בדרום תל אביב:

 

באתי לכאן עם השר וסרלאוף, קודם כל כדי לאחל החלמה מהירה לשוטרים, כמובן גם כדי להגיד לשוטרים שלנו, ללוחמים, מי שזרקו עליו אבנים, סלעים ונאלץ להגן על עצמו – אנחנו נותנים לו גב. מי שנאלץ לפתוח בירי כי היה בסכנת חיים – אנחנו נותנים לו גב.

 

אני מרוצה מזה שוועדת שרים קיבלה את הבקשה שלי ואנחנו הולכים כרגע למסלול מנהלי גם עם הפורעים שנעצרו וגם עם הפורעים שעוד ייעצרו. אני סומך על מפכ"ל המשטרה שאמר בצורה מפורשת שיהיו עוד מעצרים, אני חושב שכל מי שפרע כאן חוק, צריך להעצר, צריך להיכלא, ולא סתם לשבת בבית מעצר, צריך לשבת בלי זמן מוגבל עד שייצא מכאן.

 

הם לא צריכים להיות כאן, זה לא המקום שלהם, אני מזכיר לכם דבר אחד. אנחנו התרענו על המציאות הזאת במשך שנים רבות, אני שמח שיש לנו הזדמנות לתקן ובאמת לשנות את כל המציאות הזאת. המסלול המנהלי, המעצרים של המסלול המנהלי זה מעצרים עם רף ראיות נמוך, זה גם על עבירות קלות, אבל זה מסלול שיכניס אותם לבית מעצר, למתקן שהייה, עד שיגורשו.

 

התנגדתי למעצרים מנהליים של אזרחי ישראל שמקשקשים גרפיטי על הכביש או פוגעים ברכוש, אני בוודאי בעד מעצרים מנהליים של מי שמנסה לרצוח שוטרים. הם לא שוהים חוקיים, הם לא צריכים להיות כאן. הכי מקומם שחלקם תומכי משטר, אז מה הן עושים כאן? אבל גם אלה שהם לא תומכי משטר, לא צריכים להיות כאן. אני שמח שוועדת השרים אימצה הרבה מאוד מהבקשות שלי, אני חושב שזה נדרש.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן