ח״כ לימור סון הר מלך: אנחנו באירועי שומר החומות 2 וכולם עוצמים עיניים

ח״כ לימור סון הר מלך: אנחנו באירועי שומר החומות 2 וכולם עוצמים עיניים

 

ביום חמישי האחרון התקיים ביישוב עטרת שבע ברכות לחברתי אתיה דימנטמן ששכלה את בעלה יהודה הי"ד לפני כשנה וחצי בפיגוע בחומש. האורחים שהגיעו לשבע ברכות הותקפו בזה אחר זה על ידי פורעים מהכפר הסמוך שחסמו את הכביש והשליכו עליהם אבנים. לצערי, הצבא נעדר לחלוטין מהאירוע והתושבים נאלצו להגן על עצמם. מאז ועד אמצע שבת, כביש הגישה לעטרת הפך לרולטה רוסית. כל מי שעבר בו הסתכן להיות הקורבן הבא של הטרוריסטים הערבים.

ממש כמו באירועי שומר החומות שבתחילה לא הבינו את משמעותם, גם הפעם אף אחד לא מבין את המשמעות. יישוב יהודי שדרכי הגישה שלו מכותרים על ידי המון ערבי פורע שרק מחפש לבצע לינץ ביהודים שייקלעו לידיו.

מי שמכיר את תושבי עטרת יודע שאין שומרי חוק וממלכתיים מהם. אם הם הרגישו שביטחונם הופקר- אז ביטחונם אכן הופקר.

במהלך השבת, סיכנו תושבי הכפרים שוב את תושבי עטרת אלא שהפעם, לאור הסכנה המוחשית, הגיעו יהודים מכל ישובי האיזור על מנת לסייע בהגנה על תושבי עטרת ולהרחיק את המון הפורעים, משימה שצהל משום מה בחר לא לבצע.

לאחר זמן ובאופן מפתיע, הגיעו כוחות צה"ל בפיקוד מחט בנימין אביאל אלבז על מנת לדאוג שהפורעים הערבים ישובו בשלום לכפרם ובמקביל לנהל צייד נחוש כנגד המתיישבים שהגנו על חייהם. מאז ועד הבוקר נמצאים תושבי עטרת במצור על ידי כוחות גדולים של צבא, יס"מ, שב"כ ומשטרה שהוזרמו למקום, חלקם ללא תג ורעולי פנים. הם חסמו את הכניסה לישוב וכתרו את הישוב מכל צדדיו תוך שהם משתלטים על עמדת השג ומחרימים את מצלמות האבטחה.

 

אתמול בלילה הגעתי כדי לפקח על האירועים. חזיתי באלימות קשה מצד השוטרים והחיילים שהיכו את תושבי עטרת באלימות קשה וללא הבחנה שכוללת: חניקות, בעיטות, משיכה בפיאות ובזקנים ושימוש ללא צורך באקדח טייזר.

חסימת הישוב, כאשר אין יוצא ואין בא, גרם למשפחות שעשו את השבת מחוץ ליישוב, לחפש מקלט בישובים אחרים. בהמשך כל רכב נבדק בקפידה כאילו מדובר במחבלים.

האירוע הנ"ל הנו אות קלון לצה"ל ,לשב"כ, למשטרה וכן, גם לנו ממשלת ישראל. הוא מבטא את התפיסות הכי מעוותות שהשתרשו במערכות המדינה!

כל המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים!

בסרטון ניתן לראות את הפרת חסינותי על ידי השוטר בני מלכה, אך האלימות שאני חוויתי הייתה מועטה ביחס לאלימות שספגו מי שאין להם חסינות ודמם הותר.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן