ח"כ יצחק קרויזר מסכם עוד שבוע גדוש>>

ואשיבה שופטייך כבתחילה: מינוי שופטים ורשמים בבית הנשיא, דיונים בוועדת משנה למינוי שופטים, וועדת כוכב, דיונים בוועדת החוקה, פועל למען מערכת משפט וצדק מתוקנת, חקלאים וחקלאות: בוועדות ובשטח, ׳חוות הבודדים׳- התיישבות ערכית ואסטרטגית: פועל שלא יהיו בודדים, ועוד.

 

וְאָשִׁיבָה שֹׁפְטַיִךְ כְּבָרִאשֹׁנָה וְיֹעֲצַיִךְ כְּבַתְּחִלָּה אַחֲרֵי כֵן יִקָּרֵא לָךְ עִיר הַצֶּדֶק קִרְיָה נֶאֱמָנָה: צִיּוֹן בְּמִשְׁפָּט תִּפָּדֶה וְשָׁבֶיהָ בִּצְדָקָה" (א' כו-כז).

 

מסכם עוד שבוע גדוש עשייה למענכם >>

 

🔹׳לא להטות משפט ולא להכיר פנים: מינוי שופטים ורשמים בבית הנשיא:

עשרה חודשים מאז מוניתי להיות נציג בוועדה למינוי שופטים , אין ספור דיונים שעות הכנה וקריאת חומר מקצועי לקראת הדיונים, ישיבות , דיונים בוועדות משנה ובוועדות כוכב והשבוע זכיתי יחד עם חברי לוועדה בראשות שר המשפטים, ח״כ יריב לוין, למנות בבית הנשיא 36 שופטים ורשמים לבית המשפט השלום והמחוזי.

 

🔹וועדת משנה וועדת כוכב:

שני דיונים חשובים למינוי שופטים שישכילו לזהות נכון את מהות המחלקות ושישפטו במקצועיות ובעיקר באנושיות. שיקפידו בדין וידעו שלפעמים צריך לגזור גם לפנים משורת הדין אבל בעיקר שיהיו שופטים שישפטו בדיוק כמו שמתחייב שופט במעמד המכובד: מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה. לשפוט משפט צדק. לא להטות משפט ולא להכיר פנים.

 

🔹כשל חמור באי הבאת המידע בפני הוועדה לבחירת שופטים: בעניין הקשר הפסול בין השופט כבוב לאמיר ברמלי׳. פניתי לשר המשפטים יריב לוין לבדוק בהקדם את הכשל באי העברת המידע אודות השופט כבוב בפני הוועדה למינוי שופטים.

 

🔹תרבות ארגונית קלוקלת בהעברת מידע וגילוי נאות.

 

במסגרת דיוני וועדת החוקה חוק ומשפט, דנו השבוע בענין התנהלות צוות חקירת ההדלפות בבימ"ש העליון ומינוי צוות חקירה ע״י מ״מ נשיא בית המשפט, שהסתבר שהיו שותפים לעתירה נגד בג״ץ הסבירות ומעורבות יו"ר לשכת עוה"ד לשעבר בהליכי מינוי בבימ"ש.

 

כל זה מצטרף להמשך הדיון מהיר שהגשתי בנושא נוהל קלוקל של העברת מידע מהפרקליטות לוועדה למינוי שופטים. פועל בכל החזיתות למערכת משפט וחוק שפועל על פי החוק ולא מעליו.

 

🔹 ״וּמֹשֶׁה הָיָה רֹעֶה אֶת צֹאן יִתְרוֹ… וַיִּנְהַג אֶת הַצֹּאן …״

 

משה ודוד המלך, רועי הצאן, נבחרו להנהיג את ישראל.

רועה צריך לדאוג לעדר שלו לאוכל, להגנה מפני אויבים, שלא יטעו בדרך,שיהיו מוגנים מפגעי טבע.

רועה צאן רואה כל פרט בעדר, גם את הטלאים וגם את הנחשלים ורק מי שיודע את המלאכה, ראוי להנהיג.

השבוע התמקד בעשייה בעיצוב מנהיגות של עם ישראל, סיורים בחוות הבודדים עם רועי הצאן השומרים על בגופם על בטחוננו וחיים ציונות בכל דקה בחייהם.

 

🔹אסור שיהיו בודדים: סיור בחוות הבודדים ביו״ש: סיירתי השבוע יחד עם ידידי, השר הנגב והגליל והחוסן הלאומי, השר יצחק סרלאוף, בחוות בודדים ביו״ש: בחוות צבי לקס ושוביה מגנזי. יצאנו לסיור שטח כדי להכיר את המציאות היומיות והאתגרים הבטחוניים והכלכליים איתם מתמודדים בגבורה אנשי החוות. למדנו על הסכנות הממשיות האורבות לרועי הצאן המסורים מצד מחבלים פלסטינים , מיפינו את הצרכים ונעשה כל שביכולתנו לסייע להם בכנסת ובממשלה.

 

🔹דָּם עַל בִּגְדִּי טֹרַף הַגְּדִי: בנימין אחימאיר הי״ד

רועה הצאן העברי בן ה-14 מחוות גל יוסף, נרצח באכזריות על ידי פלסטינים בעת שיצא לרעות את עדר הכבשים של החווה.

 

🔹הגנה על בסיסי צה״ל , שטחי אש, תחנות משטרה ומתקנים ביטחוניים- הצ״ח העונשין:

פריצה לבסיסים צבאיים, מחסני נשק ולשטחי אש תופעה נפוצה שבשיגרה שמאיימת על בטחוננו. הצ״ח שהגשתי שמטרתה הענקת סמכויות נרחבות למיגור התופעה . השבוע בוועדה לבטחון לאומי להכנה לקריאה ראשונה.

 

🔹ממתווה לחקיקה: הצעת החוק הממשלתית בעקבות הצ״ח פרטית שהגשתי חוק פדויי שבי יתעדכן וישונה בהתאם למציאות שנוצרה לאחר ה-7/10

 

הצ״ח שהגשתי יחד עם חברי הכנסת גלעד קריב ולדימיר בליאק, אליה מצטרפת ההצ״ח הממשלתית של משרד הביטחון, משרד העבודה -הביטוחי הלאומי יחד עם מנהלת החטופים , צפוי להתעדכן ולהשתנות בחקיקה בעקבות אירועי ה-7/10 תוך הרחבה משמעותית של המענה הניתן לחטופים ששבו משבי האויב.

כדי לסייע ככל הניתן עם חזרתם ארצה ועם ההתמודדיות המורכבות, מטרתה של הצ״ח להעניק לחטופים מה7.10 שחזרו ארצה לקבל באופן מיידי וללא ועדות רפואיות זכויות כשל נכה צה"ל בדרגת נכות 50% בשל פוסט טראומה. מדובר בסל סיוע הכולל תגמול חודשי וסל זכויות ומענים נוספים כגון: סיוע בדיור, רכב, טיפולים רפואיים, שיקום מקצועי ועוד.

 

🔹כבוד האדם וחירותו

השבעת השופטים ודיוני הוועדה לבחירת שופטים, אי אפשר להתעלם מהעובדה שאחד מתוך שלושה-עשר חוק יסוד שלנו הוא כבוד האדם וחירותו שעיגן באופן חוקתי את הזכות לחיים וחירות.

נחשול נאצי חמאסי רמס ברגל גסה אח הזכות לחיים וחירות של 240 אנשים שחירותם נגזלה

שנשב בחג החירות נחשוב עלייהם ונתפלל לשובם במהירה.

 

🔹בחג הפסח, חג החירות על שולחן הסדר, נחבק את משפחות הנופלים , נאחל החלמה לפצועים, נחזק את המפונים , נברך את חיילי צה״ל ומפקדיו ונתפלל לגאולה שלמה

 

יצחק 🇮🇱🎗️

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן