ח"כ בן גביר פנה במכתב לעמותת בית לין בתגובה להעסקתו של תומך טרור שהשווה את ישראל לנאצים: "הבחירה שלכם להעסיק בקמפיין את תאמר נאפר, היא בחירה איומה שפוגעת בכל הטוב שאתם עושים

העסקתו של האמן האנטישמי תאמר נאפר הסתיים אמנם במשרד הרווחה לאחר פנייתו של ח"כ איתמר בן גביר, אולם ימשיך ככל הנראה להתקיים בחסות עמותת בית לין.

במכתב אישי פנה יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר לאנשי העמותה באהדה, "עושים עבודת קודש של ממש בהגנה שאתם מספקים לקטינים מכל חלקי הארץ שנפגעו מעבירות מין או אלימות", כלשונו והוסיף, "גם הקמפיין שלכם בחברה הערבית, המעודד ילדים ובני נוער בחברה הערבית שנפלו קורבן לעבירות מין, או אלימות להתלונן, הוא בעייני הצלת נפשות של ממש".

ח"כ בן גביר טען במכתבו כי , בחירת בית לין להעסיק כפרזנטור להובלת הקמפיין את תאמר נאפר, היא "בחירה איומה שפוגעת בכל הטוב שאתם עושים". וציין דוגמאות אותם העביר לשר הרווחה מאיר כהן שהורה לעצור את הפרסום ששותף באתר משרדו – "מדובר באדם קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטישמיים והאנטי-ישראליים שלו, שתומך בגלוי ב- BDS, תנועה הקוראת לחרם על מדינת ישראל ומגדיר את עצמו: "פלסטיני בעל אזרחות ישראלית".

דוגמה נוספת ציין בן גביר במכתבו, "לפני כשנתיים תועד תאמר במהלך הופעה בארצות הברית אומר "אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד". וכך למשל להקת "דם" אותה הקים, פרסמה בשנת 2001 שיר בשם "מין ארהאבי?" ("מי הטרוריסט") אשר מאשים את ישראל בטרור כנגד הפלסטינים, מצדיק את פעולות הטרור הפלסטיניות באינתיפאדה הראשונה במדיניות הכיבוש הישראלית ואף משווה את ישראל לגרמניה הנאצית."

את מכתבו סיים בן גביר בבקשה שלא לתת לתאמר נאפר אותו הוא מגדיר אדם אנטישמי, מסית ושונא ישראל, להוביל קמפיין למען מטרה כה חשובה וקרא להפסיק מיידית את ההתקשרות עם תאמר ולעצור את המשך הקמפיין בהשתתפותו.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן