השר וסרלאוף דורש לכנס דחוף את הקבינט החברתי-כלכלי, על מנת לקיים דיון על המשבר המתרחב בצפון

*השר וסרלאוף דורש לכנס דחוף את הקבינט החברתי-כלכלי, על מנת לקיים דיון על המשבר המתרחב בצפון; על הערכות הממשלה נוכח ההסלמה ההולכת וגדלה; ועל מתן פתרונות לתושבים שלא פונו. השר וסרלאוף: "הממשלה הפכה דה-פקטו לפורום בלתי רלוונטי, המצביע על החלטות חלוטות. קורא לקיים דיונים, לשמוע מהשרים את המצוקות, ולייצר פתרונות בהתאם לצרכים העולים מן השטח"*

 

בעקבות המצב הביטחוני המתמשך והמצוקה הגוברת בצפון הארץ, קורא שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף לכינוס דחוף של הקבינט החברתי-כלכלי.

 

וסרלאוף טוען כי הקבינט האמון על מדיניות הממשלה בנושאים האזרחיים לא מתכנס, ומבקש לקיים דיון דחוף אשר יתמקד במצבם הקשה של תושבי קו העימות שלא פונו, ובצורך לפעול למתן פתרונות באופן מיידי.

 

"אמנם המערכה מתנהלת כבר שמונה חודשים "והחירום הפך לשגרה", אך הקשיים לא נגמרו, חלקם רק הולכים וגדלים, חלקים גדולים בצפונה של הארץ הפכו שוממים, וישנו צורך דחוף לכנס דיון – לעמוד על הבעיות הרבות ההולכות ונצברות כתוצאה מהלחימה בגזרות השונות, לדון בהערכות הממשלה מהבחינה האזרחית נוכח ההסלמה ההולכת ומתרחבת, ועל הפתרונות שעל הממשלה לייצר", טוען השר וסרלאוף במכתבו, ודורש לקיים דיון דחוף בקבינט החברתי-כלכלי, על מנת לראות כיצד לשמור על זכויות היסוד של התושבים.

 

במכתבו ציין השר וסרלאוף, כי במהלך תקופת הלחימה הוא קיים עשרות פגישות עם ראשי רשויות, עם בעלי עסקים ועם תושבים, ותמונת המצב שקיבל הינה מדאיגה. יום-יום חיים התושבים תחת איום בטחוני חמור, ישנם מגבלות של פיקוד העורף, וחייבים לדון בצעדים מיידים ומשמעותיים לטובת אוכלוסייה זו.

 

עוד חשף השר וסרלאוף, כי באופן אפסורדי, הצבא אסר עליו מבחינה בטחונית להגיע לסייר ולפגוש תושבים ביישובים שלא פונו, בעוד אותם תושבים לא מקבלים כל סיוע מהמדינה.

 

בסיום מכתבו דורש השר וסרלאוף כי ללא פעולה מהירה, המצב עלול להחמיר ולפגוע עוד יותר בתושבים החיים בקו האש, וקורא לממשלה להתעורר ולקיים דיונים בנושא, על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של תושבי הצפון.

 

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן