היסטוריה: החוק של עוצמה יהודית למאבק בפשיעה במגזר הערבי עבר בשנייה ושלישית. השר בן גביר: מהפך במלחמה למען המשילות והביטחון האישי

היסטוריה: החוק של עוצמה יהודית למאבק בפשיעה במגזר הערבי עבר בשנייה ושלישית. השר בן גביר: מהפך במלחמה למען המשילות והביטחון האישי

החוק שהגיש יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר למאבק בכלי הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי התקבל בקונצנזוס רחב בקריאה שניה ושלישית בכנסת, כהוראת שעה למשך שנה בלבד.

החוק שהתקבל יאפשר לכל קצין בדרגת רפ"ק לאשר חיפוש נשק בלתי חוקי גם ללא צו שופט, במקרה של צורך מיידי לחיפוש הנשק, בנוסף מאפשר החוק לכניסה לבית ללא צו שופט, לצורך תפיסת מצלמה או תיעוד במקרה של עבירות חמורות מאוד.

החוק גם מחמיר משמעותית את עונשי המאסר על רוכשי נשקים בלתי חוקיים ומחמיר את הענישה על מי שמחזיק אפילו רק חלקי כלי נשק, במטרה למנוע אחזקה של כמה חלקים באמצעותם אפשר להרכיב כלי פעיל, במקומות שונים.

החוק גם קובע כי בית משפט יוכל לחלט את הכסף, או התמורה לנשק בלתי חוקי ואת האמצעים איתם בוצעה העבירה.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:

"הצעת החוק שהעברנו היום בכנסת זו מהפכה של ממש במלחמה למען המשילות והביטחון האישי, יאפשר לנו להילחם בתופעה החמורה של עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים במגזר הערבי ולסייע לכוחות החקירה בפענוח מקרי רצח ועבירות חמורות נוספות במגזר. התחייבנו לחזק את את הביטחון האישי ונעשה הכל כדי לממש את ההתחייבות הזו".

יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר, מגיש הצעת החוק:

"הצעת החוק שהעברנו היום, היא איננה עוד חוק בספר, היא בשורה שתביא איתה לא רק כלים אפקטיביים לאכיפה ומיגור כלי הנשק הבלתי חוקיים, אלא תביא איתה גם בשורה של הצלת חיים ובזכות חוק זה, תצליח משטרת ישראל לצמצם את כמות כלי הנשק הבלתי חוקיים שנמצאים אצל גורמי פשיעה וגורמי טרור. כולי תקווה שנצליח לצמצם את מספר הנפגעים בנפש בקרב אזרחים חפים מפשע, נשים וילדים מתוך החברה הערבית, והאוכלוסיה הישראלית בכללה. מודה לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, על הרוח הגבית האיתנה שנתן לי וליו"ר הוועדה לבל"מ בראשות ח"כ פוגל, כך הצלחנו לקדם את החוק במהירות".

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן