נכנס לתפקיד: נציב שב"ס רב גונדר קובי יעקובי

הודעה משותפת למשרד לבטחון לאומי ודוברות שירות בתי הסוהר

 

במעמד השר לבטחון לאומי, איתמר בן גביר, סגל הפיקוד הבכיר של שירות בתי הסוהר בני משפחה, ראשי ארגוני הבטחון וההצלה במשרד לבטחון לאומי ונכבדים נוספים, נערך היום, י״ט באייר ה׳תשפ״ד 27.5.24, טקס בו הוענקה לגונדר קובי יעקובי דרגה של רב גונדר וזאת לאחר שמליאת ממשלת ישראל אישרה את מינויו כנציב בתי הסוהר.

 

השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר בדבריו:

זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו , אני ממש מתרגש היום כי אנחנו סוגרים מעגל , קובי יעקובי פעמיים יעקב כמו שאמרה אמא כל שנות ילדותך, יעקב יש לו תכונה מאד מאד נוחה אומרים חז"ל ביקש יעקב לישב בשלווה קפץ עליו רגזו של עישו אין שלווה בעולם הזה. קובי יש לך כ"כ הרבה תכונות טובות ויפות, מנהיגות שכולם מכירים, כשאפ' לא הייתי עדיין חבר כנסת התגאתי לשמוע את השוטרים בתחנת מוריה מדברים על המנהיגות שלך, על האהבה שלך, חתרנות, יזמות ורפורמות, אח"כ בתפקידך הפכת את מרחב ציון לפנינה יקרה.

 

אבל יש בך עוד תכונה שהיא מסירות נפש עצומה, וזה מסירות נפש נטו לעם שלך, לילדים ולאישה. אתה קובי, מנהיג מהסוג שלא מסוגל לא להשתתף בישיבות מהותית, אתה מנהיג שאתה תהיה בכל אירוע, אין דבר כזה שאתה לא תגיע לאירועים או תשאיר את המשמרת לאחרים, אתה מנהיג שלוקח אחריות, אתה מנהיג שהכפופים אליך ועמיתך כולם גאים בך. תודה קובי יעקובי שאתה מחזיר לסוהרים את החיוך, תודה קובי יעקובי שאתה נלחם למען עם ישראל, אתה עושה עבודה כ"כ חשובה.

 

יהי רצון שה-3 שנים או 4 אחרי הארכה, יהיו שנים של עשייה, של רפורמות, כמו שאתה יודע להוביל, שנים של טביעת עין במינויים הכ"כ חשובים ושנים של ניצחון לעם ישראל. והניצחון מתחיל בבתי הכלא, בהרתעה אל מול האוייבים. נגמרו הימים של המרמולדה והשוקולדה, של הפינקפונק והכדרוגל, בפעם הראשונה שביקרתי בכלא ביטחוני הזדעזעתי והתחלחלתי והבטחתי לעצמי שיום יבוא ומי שיוביל את הדברים יהיה איכפת, יהיה אחד שלא יוכל לנוח ולא יכול לשקוט ולא יבוא כדי להעביר עוד משמרת אלא יהפוך את העולם כדי להביא את השינוי הכ"כ חשוב. זה מגיע לעם ישראל זה מגיע לילדים שלנו בהצלחה קובי!

 

רב גונדר קובי יעקובי בדבריו:

מודה לשר על האמון נוכח האתגרים בפניהם עומד הארגון.

סגל שירות בתי הסוהר,לוחמי הכליאה עומדים בפני אתגר כליאתי מורכב וברצוני להודות לכולם.

הקמנו צוותי עבודה, הצגנו תוצרים שיקחו את הארגון למקום משמעותי. אנחנו מתכוונים להקים אגף תכנון, אגף מבצעים בהתאם להמלצת ועדת גולדברג ואגף מודיעין חזק שישפר את ההרתעה, שימנע טרור ופשיעה.

המציאות בבתי הכלא השתנתה, אנחנו למדים שאנחנו מצליחים להשפיע בחוץ.

שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל הפך להיות הרבה יותר משמעותי ואנחנו יחד נלחמים שכם אל שכם במשפחות הפשיעה ונמשיך ונעשה את זה בכל הכוח, אנחנו לא מכירים משהו אחר.

החומות נועדו לשמור על אסירים לא על סודות. אנחנו נכניס את הפוליגרף. איפה שצריך ללמוד להשתפר נלמד להשתפר.

נהיה הכי טובים שיש, עם הקצונה הכי ישרה והכי ערכית שיש.

אסיים בתפילה לחזרתם של כל החטופים הביתה בשלום.

 

צילום דוברות שירות בתי הסוהר

 

 

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן