ח"כ בן גביר ויברקן יוזמים דיון בוועדת הבריאות על ההחלטה לחסן ילדים בגילאי 5 עד 11 נגד קורונה: "יש לקיים דיון גם בכנסת, על הצורך בחיסון ילדים מקורונה".

 

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר יוזם הצעה לדיון מהיר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, יחד עם ח"כ גדי יברקן בנושא: חיסוני ילדים בגילאי 5-11 מפני נגיף הקורונה.

 

בן גביר ויברקן מדגישים שצריך לקיים גם דיון בכנסת וזאת בעקבות פרסום המלצת ארגון הFDA על חיסון ילדים בגילאי 5-11 מפני נגיף הקורונה, ולקראת האפשרות המסתמנת של תחילת מבצע חיסונים לילדים אלו בחודש דצמבר הקרוב.

 

מטרת הדיון ציינו בדברי ההסבר כי: "בטרם קבלת ההחלטה על חיסוני ילדים, יש להבהיר שבמדינת ישראל לא נפטר מקורונה אף ילד ללא מחלות רקע".

 

כגיבוי לדברים צוטטו את נתוני מועצת החירום הציבורית לקורונה, שהסיכון בקרב ילדים למחלה קשה נמוך מאוד. ואף נמוך יותר מהסיכון ממחלת השפעת הרגילה שאנחנו רואים כל חורף. במדינת ישראל, פחות מ-1 ל-2500 ילדים מאומתים נזקק לסיוע רפואי, והמידע מראה שגם מתוך מאושפזים שנמצאו חיוביים לקורונה, רבים אושפזו מסיבה שכלל אינה קשורה לקורונה. בנוסף, סקרים סירולוגיים מראים שמספר הילדים שנדבקו (ולא הראו סימני מחלה) הרבה יותר גדול ממה שחשבנו, כך שנראה שהסיכוי למחלה קשה נמוך הרבה יותר".

 

לפי הנתונים פחות ממחצית האוכלוסייה מתכוונים לחסן את ילדיהם (עפ"י סקר ערוץ 12), ולכן ביקשו חברי הכנסת בן גביר ויברקן לקיים גם בכנסת דיון מעמיק "כדי לשקול בכובד ראש מתן חיסון לילדים, בשקיפות מלאה" לדבריהם.

 

ח"כ בן גביר מסר: "יש לקיים דיון גם בכנסת, על הצורך בחיסון ילדים מקורונה. על מנת להגיע להחלטה נכונה עבור ילדינו, יש לאזן בין הצורך במניעת הידבקות לבין השמירה על בריאותם הנוכחית והעתידית של ילדינו".

 

ח"כ יברקן: " הFDA אישר לשימוש בחירום את החיסון לקורונה, במצב החירום הקיים, אין בישראל מצב המצדיק חיסון ילדים בחיסון ניסיוני שתוצאותיו טרם פורסמו לציבור. למען דור העתיד של ישראל חיסון ילדים מחייב אותנו לקיים דיון מעמיק וברגישות רבה ולא בחופזה"

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן