ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את חוק עונש מוות למחבלים של ״עוצמה יהודית״

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את חוק עונש מוות למחבלים של ״עוצמה יהודית״. לפי החוק, בית המשפט יוכל להטיל עונש מוות על מי שעבר עבירת רצח על רקע לאומני נגד אזרחי ישראל. הועדה החליטה שלאחר הצבעה טרומית על החוק יתקיים דיון בקבינט המדיני-ביטחוני שידון בנוסח החוק.

השר בן גביר מסר:

״ביום קשה זה שבו נרצחו שני אזרחים ישראלים בפיגוע טרור פלסטיני, אין יותר סמלי מהעברת חוק עונש מוות למחבלים. זהו חוק מוסרי, הוגן שקיים גם בדמוקרטיה הגדולה בעולם ובוודאי במדינה שבה גל טרור פוקד את אזרחי המדינה״.

ח"כ לימור סון הר מלך שהגישה את הצעת החוק עונש מוות למחבלים מסרה: "מברכת את וועדת השרים לענייני חקיקה על אישור החוק, ודווקא ביום קשה כזה שבו נרצחו 2 יהודים בידי מחבלים רק בשל היותם יהודים. מקווה שהחוק יעבור במהרה ויחזיר ולו במעט את ההרתעה נגד המחבלים. זהו צעד ראשון מתוך שורת צעדים שצריך לעשות במלחמה בטרור".

מוקדם יותר, בליכוד ביקשו להוריד מסדר היום את חוק עונש מוות למחבלים, אך השר בן גביר סירב

גורמים בליכוד ביקשו מהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שלא להעלות היום את חוק עונש מוות למחבלים שאמור לעלות הבוקר בוועדת שרים לענייני חקיקה, עד לקיום דיון על החוק בקבינט. השר בן גביר סירב לבקשה.

חוק עונש מוות למחבלים שהגישה חברת הכנסת לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית הוא אחד מההתחבויות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפלגת עוצמה יהודית במסגרת ההסכם להקמת הממשלה האחרונה.

במסמך עליו חתמו ראש הממשלה נתניהו והשר בן גביר נכתב: בשל התעצמות מעשי טרור בכוונה לפגוע במדינת ישראל כמדינת העם היהודי ועל מנת להכריע תודעתית את המפגעים, סיעות הקואליציה יחוקקו טרם העברת התקציב לשנת 2023 חוק עונש למחבלים.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גבירמסר בעקבות הבקשה: "יש לנו סיכום מפורש בהסכם הקואליציוני עם הליכוד שהצעת החוק תעלה, מתקשה להאמין שהליכוד לא יקיים את ההסכם. אין לי בעיה כמובן לקיים דיון גם בישיבת קבינט, אבל ההצעה צריכה לעלות היום בוועדת שרים".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך, מגישת הצעת החוק הגיבה: "נדהמתי הבוקר לראות התנגדות להצעת החוק שהגשתי, ונועדה לשים סוף למציאות האבסורדית בה מחבלים רוצחים עם דם על הידיים משתחררים לאחר כמה שנים מהכלא וממשיכים לחיות את חייהם בטוב ובנעימים. במהלך משפטם של רוצחי בעלי שולי הר-מלך הי"ד, נעמד ראש חוליית המחבלים, חייך לעברנו בבוז ואמר: "לא אכפת לי כמה שנות מאסר תגזרו עלי, תכף אני כבר אהיה בחוץ".
לצערי הוא צדק, וכעבור כמה שנים הוא שוחרר בעסקת שחרור מחבלים וחזר לעסוק בטרור שגבה את חייהם של יהודים נוספים. לדבר הזה נשבעתי לשים סוף. הצעת החוק הזאת תעבור ויהי מה!"

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן