השר בן גביר תובע פעיל ה- BDS גלעד שדה, על סך חצי מיליון שקל: "סיפור כוזב והזוי. שדה שם לו למטרה לפגוע בדמויות מרכזיות בימין".

*השר בן גביר תובע פעיל BDS – גלעד שדה, על סך חצי מיליון שקל: "סיפור כוזב והזוי. שדה שם לו למטרה לפגוע בדמויות מרכזיות בימין".*

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר תובע את איש השמאל הקיצוני ופעיל תנועת BDS – גלעד שדה על סך חצי מיליון ש"ח, על כך שטען כי כשהיה בן 14 בן גביר הורה לו לחבל ברכבי האו"ם וליצור תקרית דיפלומטית. בן גביר טוען כי זה "סיפור כוזב והזוי".

בכתב התביעה נטען כלפי שדה כי "מקטנותו הפך הנתבע לפעיל אלים וקיצוני במיוחד, ברצונו להוכיח כי הוא יהודי נאמן לדרכו. הדבר התבטא בכך שהיה פועל באלימות פיזית ומילולית קשה כלפי ערבים, מתרברב בכל הזדמנות כי הוא בנו של טירן פולק אשר הינו "אימת הערבים", ואף נהג באלימות כלפי יהודים שאינם אוחזים בדעותיו הקיצוניות (גם אנשי ימין). בנוסף, היה הנתבע תוקף שוטרים, שורף רכבים, זורק אבנים, מנקב צמיגים, ומבצע עבירות רכוש אף ללא קשר לפעילות ימנית".

בכתב התביעה מפורט עוד כי בהיותו בן 19, התחתן שדה עם נערה בת 16, הביא איתה 2 ילדים, התגרש ממנה, נטש את הילדים וברח לחו"ל, מבלי לשלם מזונות: "במהלך שהותו בחו"ל, לפתע, הפך הנתבע את עורו והחל לאמץ עמדות שמאל קיצוניות, בפעולות נגד מדינת ישראל ותחת ארגונים הפועלים נגד המדינה. הנתבע שם לו למטרה לפגוע בדמויות מרכזיות מהצד הימני-פוליטי של המפה. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בסיפורים הכוזבים וההזוים שכתב בפרסומים הנדונים בתובענה דנן".

בכתב התביעה נטען כי במסגרת הקמפיין שהוא מנהל, שדה משלם לאנשים ואף מנצל אותם, על מנת שיקחו חלק ויספרו את "הסיפור שלהם" – "גם אם מדובר בסיפור שקרי – מה שחשוב שיהיה סיפור".

השר בן גביר דורש משדה פיצוי של חצי מיליון ש"ח בעקבות הכוונה לפגוע בשר וכפיצוי על הנזק שנגרם בעקבות הפרסומים הכוזבים.

*השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:* "גלעד שדה הוא אדם ששם לעצמו למטרה להוציא את דיבתה של מדינת ישראל בעולם, ובפרט את דיבתם של אנשי ימין. נגמרו הימים שבשמאל הקיצוני ובתנועת ה-BDS מוציאים את דיבתה של ישראל ולא משלמים על כך. לשקרים המופרכים ולהכפשות שמפיץ האדם הקיצוני והמסוכן הזה נגדי – יהיה בעזרת השם מחיר בבית המשפט".

 

כתב תביעה גלעד שדה

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן