השר בן גביר לרמטכ"ל: עושה הרושם שתחת פיקודך, צה"ל נוקט במדיניות מפלה

*השר בן גביר לרמטכ"ל: עושה הרושם שתחת פיקודך, צה"ל נוקט במדיניות מפלה – כאשר כנגד צד אחד של משרתי מילואים ננקטת מדיניות אכיפה נוקשה ובלתי מתפשרת, וכנגד הצד המתנה תקיפה באיראן בחקיקה של הכנסת, מדיניות של העלמת עין"*

 

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שלח היום (א') מכתב לרמטכ"ל הרצי הלוי ולפרקליטה הצבאית הראשית יפעת תומר-ירושלמי, בו ביקש לקבל הבהרות אודות מדיניות האכיפה הבררנית הננקטת בצה"ל בקרב משרתי מילואים.

 

במכתבו, התייחס השר בן גביר לסרטון שפורסם אמש ברשתות החברתיות, של לוחם המילואים שהצהיר כי הוא ומשרתי מילואים נוספים יסרבו להעביר את מפתחות השליטה בעזה לידי הרשות הפלסטינית, בהתאם לעמדתו של שר הביטחון גלנט, ולהודעת דובר צה"ל שפורסמה בעקבות הסרטון, בה נמסר כי התנהגות הלוחם בסרטון מעלה חשד לעבירה פלילית וכי הפרקליטה הצבאית הראשית הורתה על פתיחה חקירת מצ"ח בנושא.

 

השר בן גביר כותב לרמטכ"ל כי "לאור הודעתו התקיפה של דובר צה"ל ופעולת החקירה המהירה של מצ"ח לאיתור הלוחם, אבקש לקבל הבהרות, כפי שיפורטו בסעיף הבא, אודות מקרה דומה שאירע מוקדם יותר בשנה שעברה, בו משרתי מילואים הצהירו כי יסרבו להתייצב לשירות מילואים, במידה והכנסת תחוקק חוקים שאינם לרוחם". המקרה אותו מביא בן גביר הוא בכתבה אליה התראיינו טייסים במילואים בטשטוש פנים, בה התבטאו חלק מהטייסים, כי במידה ויחוקקו חוקי הרפורמה המשפטית: "פושט מדים", "מפסיק לשרת", "לא תעצרו – לא תהיה תקיפה באיראן".

 

בן גביר כותב: "אודות המקרה הנ"ל, אבקש לקבל את ההבהרות הבאות:

א. מדוע לא נפתחה חקירת מצ"ח בחשד לעבירה פלילית בהוראת הפרקליטה הצבאית הראשית?

ב. מדוע לא בוצעו פעולות חקירה לאיתור המשתתפים בכתבה, שזהותם טושטשה – כפי שבוצו במקרה שאירע אמש?

ג. מדוע לא הנחה הרמטכ"ל על קיום שיח פיקודי?"

 

השר בן גביר מדגיש בפני הרמטכ"ל כי הוא מתנגד בתוקף לכל גילוי של סרבנות וכי הוא סבור שיש לפעול בחומרה נגדה בכל מקרה, אך מציין כי "אכיפה בררנית בקרב משרתי צה"ל היא פשע, חמורה שבעתיים בהיותה מייצרת איפה ואיפה, ופוליטיזציה של צה"ל. למרבה הצער, עושה הרושם שתחת פיקודך, צה"ל נוקט במדיניות מפלה – כאשר כנגד צד אחד של משרתי מילואים ננקטת מדיניות אכיפה נוקשה ובלתי מתפשרת, וכנגד הצד המתנה תקיפה באיראן בחקיקה של הכנסת, מדיניות של העלמת עין".

 

העתק של המכתב הועבר גם לשר הביטחון, יואב גלנט, ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לפרקליטה הצבאית הראשית, אלוף יפעת תומר-ירושלמי, לראש אגף כוח אדם, אלוף יניב עשור, ולקצין משטרה צבאית ראשי, תת-אלוף אביחי מיבר.

 

 

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן