בעיר רמלה יוקם חמ"ל פעולה למאבק בהפקרות ובטחון התושבים. ח"כ בן גביר: "הזדעזעתי לשמוע כיצד ילד יהודי מוריד את הכיפה בצאתו מבית הספר שלא יספוג מכות, צעירות יהודיות מוטרדות ויש קשר שתיקה. אפעל למענם בכנסת".  

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר ערך היום סיור שטח בעיר רמלה ונפגש עם נציגי חלק מתושבי השכונות שסיפרו על חוויותיהם מהפרעות ומהחודשים האחרונים שעדיין לא הסתיימו.

 

סביב שולחן במרכז הקהילתי בבית עמיחי בעיר רמלה התכנסו חלק מתושבי השכונות וסיפרו בכאב ליו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר שהגיע יחד עם מנכ"ל עוצמה יהודית יצחק וסרלאוף וצוות לשכתו על ההפקרות השוררת בעיר והפחד המלווה אותם עדיין עוד מימי הפרעות בערים המעורבות.

 

ח"כ בן גביר פתח בדבריו כי הגיע לשמוע את מצוקת התושבים ולהשתדל לטפל בבעיות וביקש לשתף אותם במהלך המפגש. "קולנו צריך להישמע, בעיר רמלה", קרא תושב שהתלונן והוסיף "בעיר לוד יש זעקה שנשמעת, אבל כאן אנחנו מרגישים שקולנו מושתק וראש העיר לא נוקף אצבע, כולם חושבים שרק בלוד יש הפקרות, אבל זה ממש לא נכון".

 

תושב אחר הביע זעם על הפחד המלווה אותם מידי יום, "יש כאלה שמפחדים ללכת עם כיפה ברחוב, יש ילד שמוריד את הכיפה ברחוב מהפחד לקבל מכות" תיאר את המצב וסיפר "שורפים מכונית, אנחנו מתקשרים למשטרה אבל היא מגיעה רק אחרי 40 דקות, אחרי שהמכונית נשרפה קליל".

 

תושבת שמתפרצת לשיחה מוסיפה בכאב, "מגיעים בני מיעוטים ומטרידים בנות צעירות, אנחנו מיואשים, כשמגיעים להתלונן במשטרה, הם משיבים נשלח לך לינק להגשת תלונה, נמאס, ראש העיר מנוהל על ידי בני מיעוטים, כשירו לעבר המרפסת שלי זיקוקים, ראש העיר הגיב שמדובר בקרטונים.

 

הקולות גוברים ומקצה החדר מספר תושב על האלימות הגוברת, וגניבות הקורקינטים מפתח הבניין על ידי רעולי פנים. תושב שהגיע קצת באיחור למפגש ציין כי דגלי ישראל נתלשים מהרכבים ועל הדרך גם שורטים אותם כדי להזיק. גם במקרי פריצה לבתים כשיש מצלמות שהצילומים נמסרים למשטרה ומוכיחים מי הפושע, המשטרה לא עושה כלום.

חבר המועצה, הראל שוהם: סיפר על מאמציו האדירים של ראש העיר להשתיק את האמת ולהסתיר את המציאות ברמלה, עובדה שפוגעת בעיר, גורמת לאי התערבות ממשלתית ומשאירה את העיר רמלה הרחק מאחורי שאר הערים המעורבות. לדבריו: " ח"כ בן גביר, ידיד אמת של העיר וחבר אישי שלי, הבטיח להצטרף למאמץ להציף את המציאות האמיתית בעיר, ולעזור לנו לתקן אותה".

 

שוהם הוסיף כי הוקם חמ"ל תקשורת לתיעוד האירועים ולבקשת ח"כ בן גביר התיעוד יימסר אליו ויטופל על ידי גורמים בכירים במשטרה ובנוסף יכנס ח"כ בן גביר דיון בוועדת בטחון הפנים, לטפל בנושא כדי שהתושבים יפסיקו לחיות בעיר בפחד.

 

ח"כ בן גביר מסר: הזדעזעתי לשמוע כיצד ילד יהודי מוריד את הכיפה בצאתו מבית הספר שלא יספוג מכות, צעירות יהודיות מוטרדות ויש קשר שתיקה. מדובר במחדלים של שנים, לא אניח ולא אשתוק! הבטחתי להיות השליח שלהם ולזעוק את כאבם ולפעול למענם בכנסת.

רוצים לשתף?

הרשמה לעדכונים

דילוג לתוכן